Moderní zahradní hřiště nabízí dětem příjemnou a bezpečnou zábavu

Máte-li chuť udělat svým dětem radost, sami si odfrknout a jim přitom dopřát pobyt na čerstvém vzduchu, pak je možná výstavba něčeho podobného jasnou volbou. Pokud disponujete zahradou s volným kouskem místa, zabavíte tím ty nejmenší i na řadu hodin. 

Zahrada je součástí každého moderního bydlení převážně na místech, kam se běžný městský ruch jen tak nedostane. O to víc stojí za to vytáhnout paty z domu a dopřát zdravého pobytu všem členům rodiny, vás nevýjimaje. My se přeci jenom pokusíme zaměřit na hrací sestavy, jež potěší hlavně ty nejmenší. Vaše dítě se skvěle zabaví v prostředí, které zná a které si díky hracím návykům ještě o něco více oblíbí.

Z hlediska dlouhodobé psychologie vědci tvrdí, že ať už dětské hřiště, nebo chceme-li hrací soustava, má velký vliv na vývoj dětí v předškolním věku. Jde o osvojení si pohybů při koordinaci těla na nerovném povrchu, při němž se v průběhu několika dní dítě naučí jak vytrvalosti, tak i překonávání překážek. Navíc se tím dá vybudovat kladný vztah k pohybu, za což vám možná poděkuje nkědy v dospělosti.

Témeř každá z hracích souprav je doplněna skluzavkou, díky níž nabude celková velikost hřiště většího dojmu. Nejedná se o žádný složitý systém, při jehož skládání bychom zamotali sami sebe, ale důležitá je především bezpečnost dítěte. Pokud se kdykoliv rozhodneme hřiště rozšířit, výhodou je, že se jednotlivé prvky dají dokoupit, takže můžeme kdykoliv dle vlastního uvážení přidat třeba pískoviště, houpačku, šplhací stěnu či oblíbenou opičí dráhu. 

Z hlediska bezpečnosti je důležitá kvalita, protože ta nám přidá trochu víc klidu na duši, když naše miláčky necháme chvilku bez dozoru. Hlavním vodítkem při nákupu jednotlivých dílu (nebo celkové sady) je osvědčení o výrobci. Každý díl by měl být v souladu s normou ČSN EN 71. Dalším důležitým bezpečnostním prvkem je i samotné umístění hracího hřiště. Důraz je kladen zejména na okolí, které by nemělo být nikterak nebezpečné. Asi nejlepší místo je takové, jež je zhruba dva metry od plotů, stromů a dalších „překážek“. Pokud se rozhodneme pro přidání vlastních prvků, jedná se převážně o dřevěné doplňky, zkontrolujeme přečnívání šroubů a kvalitu dřeva. Takový materiál by neměl být vysušený na více než 15%, a naopak by měl mít zaoblené hrany a být ošetřen tlakovou impregnací.

Díky snadnému návodu při koupi celého balíčku bude systém skládání hračka. Hrací sestavu bychom měli vybrat podle současného věku dítěte, avšak záleží na vás. Jednotlivé díly se dají vždy přikoupit a s rostoucím věkem je možné postupně přidávat i další kreativní vymoženosti.

Speciály

Aktuality