Návrat k přírodním materiálům aneb postele ze dřeva

Rychlý nástup moderní doby může pro někoho být až doslova šokem, proto se kolikrát vyplatí zpomalit, zastavit se a promyslet si, co máme rádi a co nám ve skutečnosti vyhovuje. Jedním z klasických a zároveň velice originálních prvků jsou tyto pohodlné a na pohled příjemné dřevěné postele vyrobené přesně na míru. 

Návratem k dřevěným doplňkům si otevíráme brány k tomu, z čeho může těžit nejen naše ložnice, ale i jakákoliv jiná místnost v bytě. Krásné a ušlechtěné masivní dřevo je přírodní materiál , který se vyznačuje dlouhou životností, originálním vzhledem a jednoduchou údržbou. Díky těmto funkcím si ho zajisté oblíbíte i vy a chybu neuděláte ani v případě, když se rozhodnete si jej nastěhovat k sobě domů. 

Jako materiál pro zdravé spaní se dřevěné postele vyrábějí ze stromů, jako je především smrk, buk, jádrový buk, dub nebo například i borovice. Nejkvalitnější z této nabídky jsou postele z bukového či dubového masivu, kde první jmenovaný patří ve střední Evropě k nejžádanějšímu, ale také nejdražšímu materiálu k výrobě prvotřídních postelí. V opačném případě tu jsou i levnější varianty, mezi něž patří postele z masivní borovice a smrku, jejichž nabídka je opět velice široká, dobře designově řešená a v mnohých domácnostech bohatě postačí. 

Zavítáte-li do kteréhokoliv obchodu s dřevěným nábytkem, jednou z prvních informací, které se mimo jiné dozvíte, bude, že každý z těchto přírodních společníků, k nimž se ve spánku odpoutáme, má neuvěřitelně dlouhou životnost, jež je rovněž doprovázena skvělou odolností. Zdali jsou tyto podmínky důvodem, proč se stále více lidí v České republice přiklání k této variantě, to nevíme, ale rozhodně víme, že dřevo je skvělým doplňkem v každé domácnosti a dřevěné postele s pohodlnout matrací vytvoří ladný designový celek, kde se bude cítit dobře nejen naše svědomí z krásně funkčního designového sladění, ale také naše tělo. 

Dáte-li přednost té levnější variantě, vřele doporučujeme postele z masivní borovice, jež se kromě výše zmíněných faktů prezentují i skvělou pružností, unikátní barevností, dobrou strukturou, výbornou odolností proti vlhkosti a širokou nabídkou hned několika modelů. Pokud si podobnou poslel, jak tomu dneska bývá zvykem, objednáte online, tak ač je tento materiál poměrně levný, jeho opracování vyžaduje spoustu času. Objednávky na míru tudíž vyžadují delší dobu přípravy a od toho bude odvozena i doba samotného doručení k vám domů.

Zavítáte-li rovnou do obchodu, s tímto problémem se setkat nemusíte (ačkoliv spousta firem nemá hned veškerý nábytek přímo na skladě) a dozvíte se i spoustu dalších zajímavých podrobností, které by vám mohly ulehčit spaní. My vám však můžeme poradit pouze s tím, abyste upřednostnili kvalitního výrobce, neboť opracování masivního dřeva z borovice opravdu není snadné. Ze speciálních truhlářských dílen zabývajících se touto profesí můžeme uvést například firmu Magnat nebo společnost Drewmax. Pro ložnicový nábytek obecně vám poslouží firma Mobö mireal, a.s.

Speciály

Aktuality