Nebaví vás při práci sedět? Zkuste si tedy stoupnout!

Dnešní pokročilá doba má za následek, že nás v ní velmi často bolí záda, z čehož kolikrát neprofitujeme jak my, tak ani naše zdraví. Jak to tedy lze vyřešit? Několik lidí našlo oblibu při práci ve stoje, která by mohla zaujmout i vás.

Vše je odvozeno od zapojení více svalů v rámci jednoho aktu. Během „práce“ ve stoje (říkejme tomu tak, ačkoliv práce nemusí zrovna znamenat neodkladnou činnost, ba dokonce se může jednat i o příjemnou domácí zábavu) se zbavíte několika negativních dopadů na vaše tělo.

Odborníci se nechali slyšet, že pokud skloubíte tyto dvě činnosti dohromady (tedy sezení a stání), a to během jedné služby či směny zároveň, nebudete si tak často stěžovat na ztuhlou páteř, zvyšování tělesné hmotnosti nebo na výskyt hemeroidů.

Co k tomu tedy potřebujeme? Nejlepší je stůl, jenž dosahuje do výšky barového pultu. K tomu se dá případně pořídit i vhodná židle, s níž můžete, jak už jsme zmínili, tyto dvě metody kombinovat.

V druhé řadě si můžeme pořídit i polohovací (převážně dřevěné) stolky, jejichž výška se dá v naprosté většině případů libovolně nastavit. Tato možnost nám dává tu výhodu zvolit si optimální velikost s ohledem na naše výškové parametry.

Pokud se k něčemu takovému rozhodnete, pak si pamatujte, že ne vše jde hned a ne každý může začít měnit své návyky ze dne na den. I proto se vyplatí začínat po menších krůčcích. Bolesti zad po čase pominou a i vy se budete cítit o něco více svěží.

Speciály

Aktuality