Podle čeho vybírat nábytek do chaty či chalupy?

Blíží se Vánoce, tedy svátky klidu a pohody, a lidé už často přemýšlí o tom, co svým blízkým pod stromeček nadělí, ale také, kde tyto dny stráví. Chalupaření je velice oblíbeným českým koníčkem, který potěší jak příznivce kouzelné vánoční atmosféry, tak předešvím sváteční pohody. Zdali znáte takové místo, kam si můžete jet v klidu odfrknout od všedních starostí a ještě nemáte nic nakoupeno, inspirujte se těmito jednoduchými moderními vychytávkami, jež se budou skvěle hodit do každé chaty či chalupy.

Podstatným prvkem každé chalupy je vytvoření si útulné atmosféry, na kterou se člověk bude těšit. Každý si potrpíme na jiný styl, ale asi se shodneme na tom, že čistota, zdravé prostředí, komfortní a pohodlný nábytek jsou v jeho popředí. Ta čistota je důležitá hlavně z toho důvodu, jelikož málokdo z nás má tu možnost se o své víkendové pobyty celoročně starat, a tudíž je dobré opatřit je takovým nábytkem, který je z velké části odolný proti vlhkosti. Z logického hlediska se většina domečků snaží splynout s okolním prostředím, a proto je třeba u takové chaty typické, že v ní vládnou dřevěné prvky. Klasické dřevo umí být krásné, ovšem pokud hledáme něco, co není tak náchylné na vlhkost a stále si zachová svůj jedinečný přírodní vzhled, měli bychom se porozhlédnout po něčem jiném. I z tohoto důvodu v moderních chatách dnes vévodí kombinovaně kovové, kamenné a dřevěné prvky. Zdali počítáme s kvalitním dřevem, jedná se převážně o tzv. nábytek z masivu, který disponuje nejen velkou odolností, ale také dlouhou životností. 

Vzhledem ke všem internetovým stránkám podporujícím online obchod dnes již není problém si v jeden den nový nábytek objednat a druhý den jej mít před vchodovými dveřmi. Ovšem u masivního dřeva, ačkoliv je skvělým společníkem v každém rodinném příbytku, musíme i kvůli jeho vynikajícím vlastnostem počítat s trochu vyššími náklady. Jestli byste přeci jenom hledali o něco levnější alternativu, s řadou dekorů s hladkým, matným, leským či dokonce perličkovým povrchem se nám tu představí lamino. To již dnes patří k nejpoužívanějšímu materiálu k výrobě nábytku a s jeho cenovým rozpětím najde porozumění téměř každý z nás. 

Lidé mají často ve zvyku si pořídit nové věci domů a ty staré odvézt na chatu. Z hlediska jistého druhu nábytku se to dá pochopit, avšak z hlediska proleželé matrace nebo rovnou celé postele to už zdaleka není taková správná volba. Tělo by při našem spánku mělo být uvolněné, což se mu nepodaří natolik, pokud jej zrovna ve volných dnech odpočinku bude tlačit stará matrace. I na tento druh problému existuje v dnešní době jednoduché řešení, a pokud hledáte dostupné varianty přes internet, jistě najdete odpověď třeba na jedné stránce s novou kolekcí celého nábytku. 

S modernizací nové doby přichází spousta věcí, na které si lidé zvykají a také spousta věcí, bez nichž se už dnes ani neobejdou. Technika je důležitá obzvláště pro ty, co se rozhodli pracovat i při své dovolené, a proto bychom jí měli vyčlenit taky své místo. Zdali je v chatě přítomen i krb, musíme lépe vyměřit úložný prostor, aby v něm byl nejen dostatek místa, ale abychom neohrozili nás či naše věci. Koberce, kožešiny, dřevěné skříňky či poličky by měly být alespoň jeden metr od krbového ohně. Pro notebook nebo počítač se vyplatí pořídit si vlastní stůl, který je vhodný jak pro správné sezení, tak pro lepší uspořádání místa. 

Poličky a regály jsou velice oblíbenou součástí každé zdi, nicméně při příležitostném pobytu na venkově se vyplatí ty nejdůležitější předměty, včetně oblečení, uložit do uzaviratelných skříňek či šuplíků. Cokoliv, co chrání naše věci před prachem, je vhodným společníkem chatového interiéru. Nenadarmo se říká, že úložného prostoru není nikdy dost, neboť i čistota je součástí zdraví, a to v celkovém pohledu tvoří tu kouzelnou atmosféru. 

Speciály

Aktuality