Podle čeho vybrat sedací soupravu?

Odpočívat se dá pohodlně, elegantně, ale i levně. Nehledě na to, že sedací souprava je přední dominantou obývacího pokoje, časem si budete muset vybrat, zdali upřednostníte pohodlí před krásou, nebo krásu před pohodlí. Pokud se právě rozhodujete, třeba vám těchto pár tipů usnadní výběr. 

V předchozích článcích jsme se mohli dočíst o tom, jak je moderní bydlení založeno na dostatku volného prostoru. Pokud nám má tato myšlenka něco sdělit, pak se to zejména týká obývacího pokoje, kde většina lidí tráví nejvíce svého volného času (toho, jenž probdíme) a kam si rovněž, je-li to možné, vodíme návštěvy. Ačkoliv módní trendy preferují spíše nadčasové prvky, a tudíž i moderní klasiku, vy od svého oblíbeného stylu odcházet nemusíte. Každý typ má svoji krásu, stačí se jen držet pár jednoduchých pokynů. 

Když už jsme to nakousli, výhrou pro vás bude, když seženeme takovou sedací soupravu, která odpovídá jak našim představám, tak navíc splní všední požadavky funkční domácnosti a především prostoru. Nikdo z nás není zrovna vlastníkem žádné vily, a proto se i napříč našim představám musíme uskromnit s výhodnější variantou. Navíc nikde není psáno, že zrovna tu stejnou soupravu neseženeme v jiné velikosti. I křeslo je součástí správné, menší pohovky, kam se se vší ochotou rádi posadí naši hosté. To samé platí o taburetu. V každém případě jsou to rozměry bytu, čím bychom se v první řadě měli řídit. 

Druhý krok by nás měl navést do ověřené prodejny. V dnešní době je velkou oblibou nakupovat na internetu, ale pro nás je podstatné si daný exemplář vyzkoušet na vlastní kůži. A to prakticky jinak než osobní návštěvou prodejny nejde. Sortiment moderních sedaček a pohodlných sedacích souprav z těch lidmi ověřených a veřejně velmi dobře dostupných míst najdete například v prodejnách ASKO, JENA-nábytek či Sconto Nábytek. V opačném případě není od věci se inspirovat recenzemi od lidí z vašeho okolí. 

Příznivci moderní doby a posléze i mladší páry právě začínající společné bydlení se nejspíše porozhlédnou po nějaké novince na trhu, zatímco ostatní se spokojí s tzv. klasikou, jež bychom rozhodně neměli zatracovat. V obou přípradech je barevné spektrum a stejně tak i nabídka stylů velice široká, takže nad těmito starostmi bychom si rozhodně dělat hlavu neměili. Co by nás ovšem mohlo trápit, je samotné rozhodování, zdali dáme přednost eleganci před pohodlím, jak jsme již zmínili na samotném úvodu článku, nebo pohodlí před krásou. Nesmíme opomenout ani třetí stránku věci, jíž je lékařský pohled na celou situaci, který nám radí vybírat podle zdravého sezení. Avšak se zdravotními sedačkami se zas tak často nesetkáme, přesto je tu způsob, jak se dají zčásti napodobit. Odpověď je v míře tuhosti. Ta nás totiž alespoň trochu nutí dodržovat správné držení těla i při lenošení. Nicméně abychom se drželi původního tématu, když opomeneme to, co nám káže lékař a jaké finanční možnosti se nám nabízí, tak sedací souprava má sloužit k odpočinku. A na to se většina zákazníků zaměřuje v první řadě. Pohodlí domácí sedačky je z velké části ovlivněno její hloubkou při dosednutí, u níž se dá jak hloubka, tak i potahy časem ještě měnit. 

Pokud již máte vybráno, patrně stojíte před volbou potahu. Tady nastává část, kdybychom měli zvolit takovou barvu, která ladně splyne s okolím pokoje. V rámci údržby je posléze více než barva důležitý povrch sedačky. Ten bychom měli volit podle toho, jestli máme v rodině další malé rodinné příslužníky nebo hravá zvířátka. V takovém případě se jeví jako nejlepší i možnost impregnace, čímž ochráníme sedačku na dlouhé roky dopředu. 

Speciály

Aktuality