Stále nevíte, čím si vyzdobit interiér? Zkuste ověřenou klasiku, obrazy na zdi stoupají v oblibě

Domácnost je místo, kde bychom se měli cítit dobře, a to možná pro někoho znamená přizpůsobení si i okolních doplňků k obrazu svému. A pokud mluvíme o obrazu svému, myslíme to naprosto doslova! Tato populární díla se těší veliké oblibě prakticky už od nepaměti a stále dneska najdete místa, kde na tento skvost nedají dopustit. 

V první řadě musíme pochopit, že se nejedná o něco nevšedního. Doba jde neustále kupředu a v rámci tohoto vývoje se mění i doplňky, na něž jsme byli celá léta zvyklí, ke své modernizované podobě. Tento vzhled má několik variant, což znamená opravdu široký výběr při chvilce volna, během níž hodláme objevovat samotné taje barevných skvostů, které si hodláme pořídit na stěnu v obývacím pokoji nebo ložnici. 

Výhodou obrazů je, že dokáží na zdi poměrně lehce zaplnit prázdné místo, díky čemuž pak daná místnost tolik nezeje prázdnotou. Vkusná umělecká díla poté mohou vyjádřit naši osobnost, nabudit dobrou náladu či naopak přidat trochu klidu. Možná vám tato slova připadají povědomá, neboť jste už někde slyšeli, avšak vědecká studia dokázala, že opravdu tomu tak je. Ačkoliv barvy samotné nemají tak velkou moc, výsledný obraz vyzařuje něco, s čím se naše mysl potom ztotožňuje. A ten výsledný dojem může mít příjemný uklidňující efekt. 

Přejdeme-li k podobě, jež by mělo naše dílo mít, doporučuje se zvolit výtvor takový, který ladně splyne s prvky v jeho okolí. Nejedná se však o podmínku, jelikož s bílým pozadím dokáže splynout prakticky cokoliv, spíše tím dáme našemu okolí najevo, že jsme probudili našeho tvůrčího ducha. Zajímavé je, že i když jsou „zlatá“ sedmdesátá léta již dávno pryč, i v dnešní době lidé nedají dopustit na klasické retro doplňky, které si pak na stěnu hodlají vystavit. 

Mírnou zábranu by mohlo představovat finanční rozpětí. Pořídit si originál od nějakého známějšího malíře také znamená sáhnout si pěkně hluboko do kapsy, což ne zrovna každý ocení. Nemusíme však hned zoufat, i na tomto rozcestí je hned několik možností, jak si s nepřízní osudu poradit. Zatímco někdo dá přednost té „neoriginální“ podobě, jiný si může nechat zarámovat rodinnou fotografii z nějaké příjemné dovolené, na níž bude rád vzpomínat a na níž se bude opět rád těšit. Rodinný obraz na stěně svědčí o šťastné a spořádané rodině, která tu žije, což je jedna z mála ctnostní dnešní ukvapené doby, kde nevíte, co nám přinese další den. 

Další neméně oblíbená možnost nás zavede k několika dílkům obrazů, jež po vzájemném spojení na stěnu vašeho pokoje splynou v jeden obraz. Abyste si udělali lepší představu, na internetu se s touto inspirací setkáte pod názvem několikadílné nebo vícedílné obrazy, a pokud máte například v obývacím pokoji volnou větší plochu, jistě této volby nebudete litovat. Opět i zde je nabídka děl široká a s trochou nadsázky se dá říct, že i trochu snažší, jelikož lidé, co dávají přednost této volbě, si často pořizují nějaký jednoduchý, maximálně dvoubarevný výtvor, jehož malba disponuje jakýmsi futuristickým nádechem. 

A Ideální místo, kam si obrazy větších rozměrů umístit? Nejvíce se setkáváme s prostorem za sedacím gaučem, televizí a v případě ložnice i nad postelí. Jedná se tedy o místa, která za normálních okolností nejvíce zejí prázdnotou a aby je lidé zaplnili, využívají k tomu někdy až zbytečně velký počet doplňků, na něž se kolikrát jenom práší a ani jejich design nás mnohdy tolik neosloví, jako by nás oslovilo kouzlo klasického obrazu. 

Speciály

Aktuality