Stylový kuchyňský nábytek jako cesta za hezkým domovem

Moderní doba prokazuje, že i u jídla může být zábava. Vše se dá vyřešit levně, rychle a pohodlně, stačí mít jen chvilku času a šťastnou ruku při výběru toho správného zboží. Nevíte si rady? Pomůžeme vám. 

Pro někoho je pojem stolování dodnes neznámou věcí a jiní zase neberou v potaz důležitost toho správného výběru jídelního nábytku. Doba je hodně uspěchaná a lidé se ženou kupředu den co den, anož by brali ohledy na jejich zdraví nebo stravovací návyky. Naše tělo by rozhodně ocenilo, kdybychom se alespoň o víkendu společně s rodinou usadili u jídelního stolku a vychutnali si oběd s jistou dávkou pohodlí. 

Současný výběr všech dostupných věcí, jimiž bychom teoreticky mohli vyzdobit naši kuchyni, je opravdu široký, až by se v tom jeden mohl lehce ztratit a sáhnout po první věci, která ho napadne. Z tohoto důvodu se vůbec neosvědčil kovový nábytek, jelikož je studený a především naprosto nepohodlný. Oproti tomu klasické dřevěné nebo plastové židle jsou mnohem pohodlnější a cenově i přijatelnější. Trh přitom nabízí výrobky ze dřeva, laminátu, kovu, plastu, skla, a dokonce lze tyto druhy i kombinovat. Pokud se chceme zaměřit na styl, není od věci sáhnout po úspěšném stolku ze skla s kovovými nožičkami a doplnit jej plastovými židlemi. Takový vynikne nejen v kuchyni (jídelně), ale navíc obohatí už tak příjemnou rodinnou atmosféru. 

Druhou otázkou při výběru jídelního nábytku je dostatek místa. A nemyslíme tím místo jen pro jídelní stůl, ale i pro náš volný pohyb v jeho okolí, který je mimo jiné také důležitý. Zdali je kuchyň příliš úzká, že se v ní stolovat už nedá, pak se některé rodiny bez jídelního stolu i obejdou a nahradí ho pohodlným „gaučovým“ nábytkem. I ten není na škodu, ovšem při dlouhodobých špatných stravovacích návycích nám za to naše dělo asi nepoděkuje. Dá se to trochu kompenzovat buďto dostatečnou mírou pohybu, nebo správným sezením.

Další variantou pro menší prostory jídelny je skládací stolek, který se v případě nutnosti dá kdykolis sbalit a položit stranou. Rozkládací stůl nezabírá tak velkou plochu, jež by zamezovala volnému pohybu, ale navíc se dá i rozšířit (pokud vybereme ten správný druh, co pojme rozšiřovací prkénko - v případě nějakých hostin atd.). Jedná se o výrobky především ze dřeva. Tento materiál není moc těžký na údržbu, ztratí se na něm menší nečistoty a dá se i lehce opravit. A kdo si nevybere nějaké speciální architektické dílo, spokojí se také s cenou. 

Nedílnou součástí jídelního stolu jsou židle, jejichž výběr se rovněž nevyplatí podcenit. Většina z nás si vybere nejspíš ty, na kterých se bude sedět pohodlně, a proto i zde platí, že kovové výrobky můžeme rovnou vynechat (pokud neplánujeme pořízení nějaké pohodlné podložky). Zvláštní pozornost si zaslouží i opěradlo, které je v případě pohodlí také důležité.Tvrdé kovové nebo dřevěné židle nám tímto nic neřeší, proto se vyplatí zainvestovat do stylových plastových židlí, které jsou nabízeny v mnoha barvách a příslušných designech. 

Speciály

Aktuality