Umyvadlo jako designový skvost vaší koupelny

Říká se, že koupelna a obývací pokoj jsou dva prostory, v nichž jako bdělé osoby trávíme nejvíce času. Proto je pro nás důležité, abychom se zde cítili dobře, k čemuž můžeme využít i trochu nevšedních nápadů dnešní pokročilé doby.

Protože moderním domácnostem vládne minimalistický styl, více v něm prokouknou všechny detaily. Pokud se zaměříme zvláště na místnost, kde se každý den myjeme, pak víme, že umyvadlo je srdcem celé koupelny, a tudíž bychom jeho půvab neměli podcenit.

Někdo si vystačí s klasickým vzhledem, avšak pokud byste rádi drželi krok s dobou, jistě vás ohromí, kam daleko až zašla lidská fantazie. Dnešní doba nabízí několik možná až netypických tvarů, které se hodí vždy do jiného typu prostoru.

I když netušíme, jaký tvar osloví zrovna vás, můžeme si alespoň říct základní poznatky. Každé umyvadlo by mělo mít od 30 do 40 cm pro ty menší prostory a od 40 do 65 pro střední či velké místnosti.

Neméně podstatné je také pozadí, kam jej umístíme. Prim hraje nejenom tvar, ale také barevný soulad, což je důležité pro správnou harmonii naší koupelny. Zdali bychom se tedy pouštěli do nějakých barevných skvostů, ať pak náš nový přírůstek nevypadá jako pěst na oko (fialové umyvadlo v bílém pozadí).

Při instalaci bychom měli pamatovat hlavně na to, aby naše lokty zůstaly výše než naše dlaně. Ať už se tedy rozhodneme pro závěsné nebo zapuštěné kousky, vždy bychom měli dbát i na správné umístění.

Skromnou sbírku nápadů vám přikládáme v naší fotogalerii.

Speciály

Aktuality