Vestavěná skříň - dominanta interiéru

Vestavěné skříně jsou známým a nenahraditelným pomocníkem při řešení atypických požadavků na úložné prostory. Ač nejsou žádnou novinkou, na trhu je lze sledovat více než deset let, a pro stále více domácností jsou žádanější, oblíbenější, praktičtější a často i designově rafinovanější než volně stojící nábytek.

Při práci s interiérem toho ale umí mnohem více. Za největší výhodu je obecně považováno to, že se v nich dá uložit nejen oblečení, ale i vše, co je potřeva schovat, či co v domácnosti překáží.

Právě díky možnosti zvolit vlastní uspořádání jsou plně přizpůsobitelné potřebám každého jednotlivce. Takový soubor výhod žádný jiný typ nábytku prostě nesplní. Nemusejí se vázat na konkrétní prostor, mohou být umístěny v podstatě kdekoliv.  Lze jimi zaplnit každé hluché místo – například prostor pod schody či nejrůznější výklenky nebo zešikmené stěny podkroví či lichoběžník podkrovní příčky.  A nejen to. Vestavěné skříně mohou sloužit též jako praktické příčky k rozdělení místnosti.


Výhodou je celková variabilita použitých materiálů pro výrobu vnějšku i vnitřku skříní. Svým vzhledem, který skýtá možnost volby vnějšího materiálu, designového provedení a barvy, doplňuje vnitřní interiér tak, aby ladil s ostatními kusy nábytku. Skříně čítají nejrůznější materiály, jako je dřevo, ratan, bambus, plastové materiály, zrcadlové plochy, barevná skla popřípadě fotografické vzory.  Dveře mohou být posuvné, otočné či skládací. 
Nepřeberné množství řešení se nabízí také u vnitřního vybavení skříní. Moderní systémy jsou důmyslné a precizní. Umožňují pohodlný a jednoduchý přístup k obsahu skříní, opomenuta není sebemenší drobnost. Dále široký výběr sklopných šatních tyčí, zásuvek, polic, šuplíků nebo praktických prvků z drátěného programu s lehkým a tichým pojezdem. Specialitou jsou různé druhy osvětlení.
Každá vestavěná skříň je originálem, zhotoveným přesně na míru daného prostoru, dle konkrétních představ svých uživatelů.

 

Speciály

Aktuality