Vymalujte si dětský pokoj dle svých představ

Místo, v jakém vyrůstáme, má velký vliv na psychiku člověka, a proto nemůžeme dětský pokoj z plánů rodinné přestavby bytu či domu nějak vynechat. Přemýšlíte nad tím, jaké barvy či obrázky by mohli inspirovat vaše děti? Kromě dekoračních tapet byste mohli zkusit půvabné dekorační malby, s nimiž budete mít jistotu, že váš pokoj bude nejen originální, ale zároveň se stane příjemným místem k trávení dlouhých chvil.

Většina z nás se asi shodne na tom, že by nemohl žít v místě, které na něj působí svým způsobem nějak negativně. V případě našich dětí, ač nám to kolikrát samy neřeknou, se nejedná vůbec o jinou věc. Přátelské prostředí má hlavně v období dospívání našeho dítěte zásadní vliv na jeho rozvoj a je jen na nás, jak k tomu přistoupíme. Obětujeme-li trochu času zkrášlení dětského pokoje ve stylu, který bude vyhovovat vašim nejmenším, pak můžete i vy usínat s klidným svědomím. 

Samozřejmě se vám takováto ohromná nástěnná malba může zdát náročná či dokonce časově zdlouhavá, ale koneckonců po vás nikdo nechce, abyste se do ní pouštěli sami. Žádný umělec z nebe nespadl a navíc my tu jsme od toho, abychom vám v rámci této práci doporučili pomoc jen od nejlepších. Děti milují barvy a stejně tak milují i obrázky svých oblíbených pohádkových postaviček. Identifikují se s mnoha věcmi, vytváří si pomyslné kamarády a to správné životní prostředí jim může být i v lecčem příkladem. Barevné vnímání je otázkou individuálního vkusu. Pokud ovšem nemáme ponětí, po čem naše děti touží, věnujeme pozornost zejména světlým barvám, které na závěr vytvoří dílo, v němž se sami budeme cítit příjemně. 

Nejlepší při shánění nového malíře je řídit se tím, co nám poradí někdo, kdo jej sám při práci viděl. Takové štěstí ovšem moc z nás nemá, a tak nám nezbývá nic jiného, než věřit napsaným referencím. Pokud sháníte někoho, kdo není z vašeho města, je dobré mu předem zavolat a přesvědčit se jak o jeho časové dostupnosti, tak i po ukázkách jeho výtvorů. Abychom si vytvořili jakýsi přehled, posbírali jsme pro vás několik společností (malířů), jejichž práci si můžete zároveň prohlédnout na webu. Mezi vybrané patří například Ela Karas (Jihomoravský kraj), Jaroslav Vozáb (Pardubický kraj), Michal Pilecký (Středočeský kraj) nebo Zdeňka Dvořáková Kocourková (Olomoucký kraj). Zadáte-li do svého vyhledávače (google, jenž je v tomhle ohledu přesnější, nebo posléze i seznam) klíčová slova „malíři pokojů (Praha)“ zajisté vám vyjedou různé webové stránky s mnoha recenzemi. 

Zpříjemnit prostředí dětem i dospělím je to, oč tu běží. Každá barva z barevného spektra má svůj účel a ačkoliv si to možná ani neuvědomujeme, působí na naši mysl nebo alespoň zčásti na naše podvědomí. I to je jeden z důvodů, proč se v tmavém prostředí většina lidí necítí příliš dobře, čehož si je zkušený malíř dobře vědom a konkrétně malíř dětských pokojů jakbysmet. V opačném případě, zdali budeme spolupracovat pouze s malířsky zdatnou osobou (třeba členem rodiny), věnujme použitým barvám zvýšenou pozornost. Výsledné dílo, ač tedy bude profesionální rukou, nemusí působit zcela útulně. 

Pokud jste dospělí a uvažujete o přemalování třeba obývacího pokoje, tak zoufat nemusíte. Ten stejný malíř si poradí i s touto místností. Podstatné je najít vzor, který se vám líbí a nechat veškerou práci na něm. Na druhou stranu v dnešní moderní době frčí tzv. dekorativní malby, s nimiž dáte vašemu interiéru nový nový nádech. 

Speciály

Aktuality