Zelená je barva jara. Tyto doplňky ho skvěle přivítají

Nebude to tak dlouho trvat a jaro nám pomalu zaklepe na dveře. Než se tak ale stane, je lepší být připraven. Pro kreativní jedince, kteří rádi tento příchod slaví po svém, se nabízí skvělá možnost, jak mu přizpůsobit vzhled svého interiéru. Žlutá a zelená jsou hlavní odstíny, bez nichž si jaro pomalu nelze představit. Toto jsou jedinečné doplňky, jimiž se můžeme nechat inspirovat. 

Ptáte se, kde začít? Nejlepší to bude kuchyni! Právě zde začínáme den a s dostatkem přibývajícího sluníčka probudíme i naši ospalou náladu. Zelená barva ničím neurazí a podle lékařů v barevné terapii dokonce disponuje blahodárnými uklidňujícími účinky. Právě proto se nic nestane, pokud si vyzdobíme náš jídelní stůl, okenní římsy či židle právě touto barvou. Nicméně nemusí se vždy jednat o textilie, jak si to mnozí z nás asi ihned představují. Může se jednat třeba i o skleničky se zeleným potiskem, keramický čajový servis (který se dá sehnat za velice příznivou cenu) anebo jarní květinky v zelené (průhledné) nádobě. Výběr je čistě na vás.

Každý, kdo má alespoň trochu cit pro kreativitu, by neměl mít problém dané barvy mezi sebou dobře sladit. Na zeleném prostírání se neztratí figurky nebo doplňky s velikonočními motivy. Půvabné je také bílé prostírání se zelenými kvítky či lístky a výjimku netvoří ani převážně kulaté podtácky. Nic nezkazíme, pokud přidáme trochu radostné červené. V době Velikonoc by to například s barevnými vajíčkami a kraslicemi neměl být problém. 

Velice příjemné na pohled a při dobrém výběru i na dotek jsou zelené polštářky. Ty můžeme využít jak na židle k jídelním stolům, tak i jen jako dekoraci rodinného sedacího nábytku. Zdali si chceme ušetřit cestu a také nějaké ty finanční prostředky navíc, můžeme se doma podívat po nějakém povlaku s jarními motivy. Zelenou barvu v obývacím pokoji pak ladně doplní čerstvé květy žlutých narcisů a posléze také bílé nebo žluté záclony. Otázkou ovšem je, jakou barvou disponují vaše zdi, aby toto sladění proběhlo hladce. V dnešní době už se moc často nemaluje celý pokoj, nýbrž jen určité části zdí, proto by taková žlutá se žlutými záclonami hravě vynikla. V opačném případě vsadíme na klasiku, a tou je bílá. 

Jaro můžeme přivítat i v naší ložnici. Ať už se chceme obklopit jakoukoliv barvou, doporučujeme světlé odstíny. Změna ložního povlečení je otázkou několika minut a pro lepší atmosféru můžeme přidat i svíčky, vázy či kytky v téže barvě. Opět je vše odvozeno od barvy našeho pozadí. Barvené ornamenty na zdi představují nejjednodušší řešení a nabízí nám prakticky lehčí změnu námi prezentovaného stylu. 

Speciály

Aktuality