Apple prodal za první tři dny milion přístrojů iPhone 3GS

Společnost Apple oznámila, že za pouhé tři dny po uvedení do prodeje bylo dosaženo počtu jeden milion prodaných kusů přístroje iPhone 3GS.

Na své konferenci Worldwide Developers Conference odhalila společnost Apple novou verzi svého zejména v USA oblíbeného mobilu iPhone označenou jako „3GS“. Jde o očekávaný krok Apple reagující na zahájení distribuce chytrého telefonu Palm Pre. Palm přitom nijak nezakrývá, že jako hlavního konkurenta vnímá právě iPhone.

Apple slibuje vylepšenou grafiku a to díky implementaci OpenGL ES 2.0 se samozřejmým komentářem, že tímto bude mít iPhone „naprosto špičkovou 3D grafiku, která posune mobilní hraní na zcela novou úroveň“. Ehm, podle nás se žádné velké překvapení čekat nedá.

 3GS by měl nabídnout i další zrychlení, například svižnější posílání zpráv, rychlejší spouštění Excelu, konkrétně hra SimCity by se měla načíst 2,4x rychleji. Jistým negativním závěrem těchto slibů je, že předchozí verze iPhone jsou vlastně pomalé a neoptimalizované.

iPhone 3GS bude mít 3megapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním a možností nahrávat video až do VGA rozlišení (640x480) při 30 snímcích za sekundu, rychlé přenosy HSDPA a dokonce digitální kompas. Zlepšení dozná baterie, která by při zapnutém Wi-Fi měla vydržet devět hodin místo šesti u 3G a 30 hodin přehrávání hudby místo současných 24.

Překvapením je oznámené datum zahájení prodeje 3GS - 19. června (jún), což je stejný den, kdy bude vydán i nový firmware verze 3.0 pro iPhone a iPod Touch. Doufejme, že ten přinese některá výkonová zlepšení i starším iPhonům.

 


Doporučená koncová dotovaná cena (při uzavření smlouvy) 3GS byla stanovena na 200 dolarů za 16GB verzi (~4000 korun, ~150 euro) a 300 dolarů za 32GB model (~6000 korun, ~220 euro), klesna původního iPhone 3G klesne na 100 dolarů (~3000 korun, ~110 euro).

Speciály

Aktuality