Dřevo je krásné. Zejména pokud víte, jak jej využít. Co například v kuchyni?

Naše představa lehce netradičních designových trendů se rozrůstá i do kuchyňských řad, kde kouskem oka nahlédneme na to, jak vypadají dřevěné doplňky, když se sejdou hezky pohromadě. Nenechte se však zcela zmást. I dřevo má v každé domácnosti své místo a v kuchyni to platí jakbysmet.

Dřevo je samo o sobě velice široký pojem, když se zamyslíme nad tím, kde všude ho potkáváme a jaké krásy k nám do interiéru přinese. Jedná se o univerzální a zejména estetický prvek, jehož kouzlo je v zástupu správných okolních doplňků naprosto nenahraditelné. 

Co se týče prostředí kuchyňských prostorů, nemusíte z toho dělat žádnou vědu. Pokud nás byť jen na okamžik něco takového osloví, stačí se podívat na internet nebo si zajít do kamenného obchodu, kde to navíc uvidíme v živé velikosti. Jednak si můžete vybrat jeden z předem zhotovených modelů, a jednak (což je v dnešní době velice přínosné) si můžete objednat věci tzv. „na míru“. Tato metoda bude pochopitelně o něco nákladnější, zato ovšem neméně půvabná. 

Lidé se často zastaví nad tím, jak mají zaplnit místnost, v níž mají dostatek volného prostoru. Ne každý disponuje velikou kuchyní, avšak ti z vás, koho se to týká, by si neměli dělat hlavu s tím, co kde dají, a měli by se soustředit hlavně na soulad barev, jelikož ten je nejdůležitější.

Spojíme-li dvě odlišné barvy dřeva (tedy světlé a tmavé), docílíme tím jistého rozdělení místnosti. Tento způsob určitě není od věci, plánujeme-li si z kuchyně vyčlenit jistou část pro sezení (a tedy i občerstvování se) a jistou část čistě pro linku s úložnými skříňkami. 

Samotný prostor je pak velice důležitý hlavně k tomu, abychom se v něm mohli volně pohybovat i my. Moderním interiérům vládne minimalismus a posléze i vhodné osvětlení. Tomu pro změnu vévodí LED světélka s různými odstíny. 

A jaké jsou výhody dřevěné kuchyně? V první řadě je dřevo nadčasový materiál, který se jen tak neokouká, v té druhé má dlouhou životnost ,v té třetí nám dává řadu možností na výběr a v té čtvrté můžeme uvést třeba i dobrou regulaci vlhkosti vzduchu.

 

Speciály

Aktuality