Čelo postele přidá na individualitě i stylu celé ložnice

Pokud máte občas pocit, že vám v ložnici něco chybí (s ohledem na interiérové trendy), pak to může být zapříčiněno tím, že jste nekladli dost velký důraz na detaily, jež vychází mnohdy z drobností, které normální lidé občas přehlíží. Tím může mimo jiné být i nevýrazné nebo žádné čelo postele, od něhož je kolikrát odvozen celý půvab místnosti.

A půvab je přesně to, na čem záleží. Víme sice, že do ložnice si moc cizích návštěv nepouštíme, tudíž se nenajde moc lidí, co by mohli projev našeho tvůrčího ducha zrovna v této části domu obdivovat, ovšem zato můžeme pro změnu myslet na sebe a usínat v prostředí, v němž se budeme cítit dobře.

Vykouzlit kouzelnou atmosféru může být někdy jednodušší, než si sami myslíme. Čela postele zná každý, takže víme, o čem je řeč, ale doposud ještě nevíme, jak to sladit s okolím. Nejlepší je již při zařizování pokoje mít (barevný) plán, kde, co a kam hodláme umístit.

Pokud se nacházíme ve fázi, kdy nám chybí už jenom drobnosti, můžeme sáhnout po tom finančně náročnějším kroku - tedy pořídit si celou novou postel - nebo po tom přijatelnějším kroku - vytvořit si vlastní čelo.

V moderním interiéru vládnou jednoduché, avšak výrazné prvky. Je lepší mít jeden působivý artefakt než několik menší méně přehledných doplňků. To samé se týká i materiálu. Dřevo je sice i v současnosti stále oblíbené, ale už se s ním nesetkáváme tak často v ložnici jako v jiných místnostech. Místo toho hrají prim lesklé plochy. S těmi jde mimo jiné ruku v ruce i sklo nebo kameny a další jim podobné materiály.

Výjimku bychom mohli připustit v případech, že máte v ložnici dřevěné poličky, jimž byste rádi přizpůsobili i vzhled postele. Pak by ani dřevěné čelo nebylo na škodu. V opačném případě, máme-li jen volnou plochu okolo, je dobré jít s aktuálními bytovými trendy.

Zdali vám chybí inspirace, není od věci se poradit s odborníkem, nebo kouknout na pár návrhů na internetu. Výběr je opravdu široký a s tím se spojí i další možnosti. Nikdy nevíte, co vám padne do oka. Skromné návrhy přinášíme i my v naší galerii.

Speciály

Aktuality