I optické zvětšení malého prostoru lze provést snadno. Jak na to?

Zdalipak disponujete malou ložnicí, pak vězte, že rozhodně nejste sami. Je to právě tato místnost, u níž se z hlediska důležitosti neklade takový důraz na prostor, až se potom sami sebe ptáme, co vše bychom mohli udělat, aby se dala zvětšit.

Nejlehčí řešení často bývají ta nejjednodušší. I když v moderních interiérech vládne vzdušnost, a to v případě ložnice platí jakbysmet, pak nesmíme zapomínat na jednoduché ozvláštňující doplňky. Mezi ně bychom kromě poutavých kusů nábytku mohli zařadit i části zeleně nebo obrazy na zdi.

Tím nejdůležitější prvkem je ovšem zrcadlo. Nejedná se však o klasické koupelnové, nýbrž celoplošné, jež působí nadčasovým dojmem a jako takové má dar opticky zvětšovat prostor, což je pro nás v této chvíli to hlavní.

Nejlepší je spojit plochu pro zrcadlo s šatníkem, neuchováváme-li zrovna naše věci jinak nebo jinde. Posuvné dveře v takovém případě zajistí zbytek kouzla a my se můžeme plně kochat krásou, jež nám tento prvek poskytne.

Další z možností nás odkazuje na sklápěcí postele, u čehož je potřeba podotknout, že tento styl nemusí zrovna vyhovovat všem lidem. Ne každý má ten čas navíc, aby si ráno po probuzení pečlivě srovnal deku a postel schoval hezky ke zdi. Tento proces je navíc potřeba opakovat i každý večer, až si nakonec většina lidí raději zvykne na postel přímo na zemi.

V dalším bodě je potřeba se vyvarovat doplňkům, jež prostor zužují. Jedná se zejména o velké stropní světlo, vysoké tmavé objekty a pak i přebytečný nábytek.

Nejideálnější volbou jsou vestavené skříně, které se v současné době těší největší oblibě a vyřeší spoustu potíží za nás. Kolikrát nemusí být zabudovány přímo do zdi, stačí trocha šikovnosti a dílo je na světě.

Speciály

Aktuality