Pohádková inspirace těmi pravými záclonami: Které sednou vám?

Když jde o zútulnění bytu, potřebujeme k tomu tu správnou inspiraci. Kde ji však najít? Nejlepší je to nepochybně na internetu! Díky kvalitnímu a hlavně širokému sortimentu si můžeme vytvořit představu toho, co by bylo nejlepší.

Jako všude jinde, tak i zde platí, že než se pustíme do nějakého objednávání, musíme znát správné rozměry, a to jak na délku, tak i na šířku.

Kolikrát se vyplatí vědět výšku od podlahy až ke stropu. Záleží, z jaké části (z jaké výšky) hodláme záclony pověsit, abychom jimi zakryli případně i celé okno.

Samotným klíčem ke kouzelnému pokoji, jemuž dominuje taková mírná pohádková atmosféra, jsou ladné bílé barvy a dlouhé závěsy.

Ne vždy je to ovšem možné, a proto bychom se měli hlavně řídit designovým sladěním s okolními doplňky. Povětšinou je nejlepší, volíme-li si takové odstíny, které dobře splývají s barvou našich stěn.

Dobré je dbát na detaily. Máme-li například v obývacím pokoji těsně u okna velkou kytku, můžeme si vybrat záclony s motivy květin.

V neposlední řadě je důležité vědět, jakou funkci by měly záclony plnit. Zdali by měly alespoň částečně plnit roli tepelné izolace, vyplatí se použít silnější materiál.

V jistých případech se dá zvážit i tzv. dvojí zavedení téže textilie. Tím pádem byste na sobě měli dva tenčí kusy, které by se spojily v jeden a vytvořily tak námi požadovanou kouzelnou atmosféru.

Speciály

Aktuality