Pohovka i postel v jednom. Rozkládací postele do malých prostorů

Kvalitní a funkční rozkládací postele patří k podivu mnohých lidí k velmi žádanému zboží na trhu. Komfort střídající efektivitu ozvláštní nejen každou místnost v bytě, ale navíc skvěle zapadne všude tam, kde je nedostatek volného prostoru. 

Rozkládací postele pro hosty, do dětských pokojů či jen jako ozdoba interiéru jsou díky své univerzálnosti a praktičnosti opravdu žhavým zbožím. Výhodu tohoto nábytku zjistily hlavně mladé páry, jež se právě nastěhovaly do nových bytů, kde nutně potřebovaly skloubit sedací a spací aktivity v jedno. V domácnosti s nedostatkem prostoru si kolikrát moc vybírat nemůžeme, co si však ale vybrat můžeme, to je styl, jakým se bude naše nová polohovací sedačka prezentovat. 

Při výběru rozkládací postele bychom se měli zaměřit na její maximální funkčnost. Ta nám zaručí správné držení těla jak při poloze v sedě, tak i při poloze v leže. Abychom toho docílili, je třeba dbát na kvalitu matrace, která se bude při rozkládání snadno ohýbat a přesto při spánku nebudeme cítit žádné mezery. Tím ovšem neříkáme, že přesně tyto funkce nám nabídne pouze nějaký drahý výrobek. Sice nepopíráme, že je lepší držet se ověřených nákupních středisk, ale tou hlavní podmínkou je si takovou matraci předem vyzkoušet na vlastní kůži. 

Druhou fází při výběru rozkládací postele je výběr dobrého potahu. Nejjednodušší řešení nám nabídne tzv. kombinovaný potah, který je z jedné strany pokryt čalouněním a z druhé strany jemnou látkou pro kvalitní spánek. V opačném případě se můžeme setkat s celočalouněnými sedačkami, kde si postelní potah potom musíte opatřit sami. Nejedná se o tak závadný problém, ovšem z hlediska praktičnosti jsou matrace kombinovaným potahem mnohem lepším řešením. 

Při výrobě postele na zakázku si typ matrace dokonce můžete vybrat vy sami. To vše zahrnuje i možnost dovozu se samotnou montáží až u vás doma, kde se o nic nemusíte starat. Typ a kvalita matrace by se měla vybírat až po zodpovězení otázky, jak často ji hodláme využívat. Postačí-li nám pouze přechodné řešení, jež zahrnuje návštěvy hostů a jejich možné přespání, je nutné tuto informaci při pořizování sdělit, jelikož se od ní odvine i pořizovací cena. Bonusem pak může být možný úložný prostor ve formě zásuvek, ve kterém se dají uchovat další přebytečné věci. Barva rozkládací postele už je jenom otázkou námi vytříbeného vkusu a vy se můžete oddávat příjemnému snění. 

Speciály

Aktuality