Tepelná čerpadla stále stoupají na oblibě. Máte je už také?

Zdali patříte mezi ty lidi, co nejenom mají rádi příjemně teploučko, ale navíc se pohybují s dobou, pak by vám neměly uniknout výhody toho, co vám přináší nová tepelná čerpadla.

Ze všeho nejdůležitější je asi pohodlí. Vyhřát celý byt je kolikrát naprosto zbytečné, jelikož trávíme nejvíce času v jednou nebo ve dvou místnostech, a proto je lepší se na to, co nás čeká, dobře připravit.

Moderní tepelná čerpadla si rozumí s mobilními telefony, díky čemuž vy máte tu výhodu, že si již na dálku můžete předehrát místo, k němuž se budete právě chystat. Toto inteligentní spojení vám umožní vracet se vždy do prohřátého domova.

Výjimkou nám nejsou ani takové drobnosti, jako je výkon či doba prohřívání. Opět lze všechno kontrolovat již na dálku, takže si můžeme nastavit, jak moc chceme přitopit, a následně i to, kdy bychom si přáli tato chytrá kamna vypnout.

Podíváme-li se na další výhody, pak tu v druhé řadě máme výhodného služebníka, který rozhodně potěší naši peněženku. Víceméně jde jenom o počáteční investici, která se s dlouhodobým využíváním dokáže velice ocenit.

Doby, kdy se doplňovaly zásoby dřeva a uhlí, jsou dnes již dávno pryč. Tepelná čerpadla jsou naprosto samostatná, přičemž vstupní energii si dokáží čerpat sami. Podobně tak nám odpadávají starosti s případným čištěním.

Na co se ovšem vyplatí při nákupu zaměřit, to je hlučnost určitých zařízení. Jedná se spíše o světlé výjimky, ale je vždy lepší býti v pozoru. Obecně by se dalo říct, že čím menší ventilátor máme, tím hlučnější stroj si pořizujeme. Pokud by nás zajímala čísla, je vhodné míti něco od 35 do 45 dB.

Speciály

Aktuality