Podlahové topení – moderní nízkoteplotní vytápěcí systém

Podlahové topení získává v poslední době na oblibě, a to díky mnohým výhodám, které přináší. Kromě uživatelského komfortu a tepelné pohody je přínosem vhodnost jeho instalace v případě výstavby moderních domů s nižší spotřebou tepla.

Systém podlahového topení zabezpečí přiměřený pocit tepla, i když je teplota v místnosti přibližně o 2 °C nižší než při jiných způsobech vytápění. „Nejvyšší teplota v místnosti je v úrovni podlahy, uživatel má „nohy v teple“ a nepociťuje chlad. Snížením teploty vzduchu o cca 2 – 3 °C při zachování tepelné pohody tak klesnou provozní náklady o 15 – 20 %,“ popisuje princip tepelné pohody Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH Brno, která na český trh distribuuje podlahové topení s osvědčenými trubkami Gabotherm.
Pocit tepelné pohody působí také příznivě na lidský organismus. Oproti klasickému radiátorovému vytápění, které ohřívá místnost prouděním vzduchu, zajišťuje podlahové topení ohřev sáláním z velké plochy při současném snížení teploty v místnosti. Dosáhneme tím rovnoměrného rozložení teploty v celém prostoru. Pocit tepla je tak stejný v každém bodě místnosti.
Podlahové topení nevíří vzduch – stěny a topné plochy tedy neznečišťuje unášený prach. Systém tak zajišťuje ve vytápěných místnostech kvalitní mikroklima. Minimální vlhkost stěn brání vzniku plísní a mikroorganismů a snižuje se také riziko alergií.
Podlahové topení se hodí do každé obytné místnosti a je ideální pro použití s nízkoteplotními zdroji tepla jako tepelné čerpadlo, solární kolektory a kondenzační technologie. Při použití těchto technologií opět dochází k výrazným provozním úsporám.

 

Více o společnosti KKH

Společnost působí v České republice od roku 1993. V rámci českého a slovenského trhu je výhradním distributorem energeticky úsporných systémů Wolf, gabotherm. Společnost KKH dodává kompletní systémy podlahových a stěnových vytápění, zařízení pro ohřev a akumulaci vody v objemech od 90 do 5 000 litrů, systémy vzduchotechniky a klimatizace, zdroje tepla spalující ušlechtilá paliva v rozsahu výkonů od 3 – 1250 kW u kondenzačních zdrojů a až do 5 200 kW u nízkoteplotních a klasických zdrojů. Pro všechna distribuovaná zařízení nabízí společnost široké spektrum služeb od poradenství až po kompletní servis.
Pro další informace prosím kontaktujte:

Marketing, tel.: 547 429 325mail: marketing@kkh.cz
www.kkh.cz

Speciály

Aktuality