Právě se nacházíte:

Radost na klíč

Radost na klíč…nebo snad klíč k radosti? Obojí nabízí Volcano Health Club v pražských Butovicích. Ačkoliv všechny články o něm začínají tím, že leží v blízkosti Prokopského údolí na hraně přírodní rezervace a jediné pražské sopky staré zhruba 430 milionů let, lidem, kteří klub pravidelně navštěvují, to je opravdu jedno.

Radost na klíč…nebo snad klíč k radosti? Obojí nabízí Volcano Health Club v pražských Butovicích. Ačkoliv všechny články o něm začínají tím, že leží v blízkosti Prokopského údolí na hraně přírodní rezervace a jediné pražské sopky staré zhruba 430 milionů let, lidem, kteří klub pravidelně navštěvují, to je opravdu jedno. A vám by bylo také… Z dokonalé architektonicky promyšleného komplexu, který má neuvěřitelných dvanáct úrovní, se člověku zpět do venkovní reality už ani nechce.

Čím se tento klub liší od dobré desítky jiných, které se snaží přilákat pozornost Pražanů? Osobitým i osobním přístupem a nabídkou služeb, které daleko přesahují běžné fitness. V budově lze najít i designový hotel, výtečnou restauraci s kongresovým sálem, relaxační prostory s vířivkami, saunou, lázněmi hammam a samozřejmě lékařskou diagnostiku, kadeřnictví, solárium či nejrůznější masáže včetně dalších sedmdesáti typů zkrášlujících procedur.

Zpod povrchu Volcana ale tryskají jako láva i možnosti, které byste u jakékoliv „cvičírny“ vážně nečekali. Pomohou vám tam zařídit a vybavit byt, pokud začnete ujíždět na dokonale promyšleném designu budovy ¨ od interiérového studia HAUSIN – kde kámen z příbramského lomu střídá sklo a vše je skloubeno s unikátními doplňky, například ručně vyráběnými tapetami. Nechají vám tam na požádání ručně umýt a vyčistit auto… a do budoucna plánují činit totéž i s oblečením. Také o potomky se postarají v dětském koutku, který má vlastní zahrádku a funguje jako anglická školka. Je do něj vidět polopropustným oknem,
takže rodiče mohou nepozorováni kontrolovat své potomky. Než se opětovně vrátí ke strojům… do téměř vždy volných cvičebních sálů. Klub je totiž koncipován na pouhých 555 členů. Porovnejte si to s prémiovým Holmes Place na Andělu, který je s 2750 m² jen o 6 metrů větší, a kde se hraje především o počty lidí… (násobené zhruba šesti!). Je opravdu něco jiného potit se uprostřed davu ostentativně hekajících kulturistů a cvičit v intimním prostředí odhlučněných sálů s výhledem do zeleně, vybavených tou nejdokonalejší technikou. Kombinace elegantního luxusu a soukromí funguje překvapivě dobře.

Volcano Health Club je navíc jako jediný v ČR vybaven revoluční technologií Kinesis vycházející ze čtyř pozic jógy. V řečtině znamená kinesis volný pohyb a výhodou cvičení, připomínajícím pomalé vytahování kovových švihadel ze zdi a jejich napínání přes kladky, je zapojení hluboko uložených svalů. Tedy těch, které běžným způsobem nerozcvičíte. Čtyři sta základních cviků má řadu variant, při kterých se pracuje například i s rovnováhou, jde tak opravdu o komplexní cvičení. A to platí na celé Volcano.

Každý z členů obdrží po vstupní diagnostice a úvodním tréninku klíč s čipem, který se stává nositelem jeho identity i tělesných možností. Jako zázračným šémem se jím odemykají všechny stroje z dílny Technogymu, které jsou kromě velké obrazovky standardně vybavené i kolébkou na iPhone či iPod.

www.volcanocomplex.cz

Speciály

Aktuality