Samsung a Google společně představují špičkový smartphone GALAXY Nexus

GALAXY Nexus je prvním smartphonem na světě, který je vybaven Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a HD Super AMOLED displejem.

Společnosti Samsung Electronics Co., Ltd. a Google dnes společně představily GALAXY Nexus - první smartphone na světě s nejnovějším operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. GALAXY Nexus je vybaven 4.65 palcovým HD Super AMOLED displejem s rozlišením 720p a 1.2 GHz dvoujádrovým procesorem. 
„Samsung při vývoji telefonu úzce spolupracoval se společností Google a díky vzájemnému úsilí jsme schopni našim zákazníkům nabídnout jako první nový smartphone s operačním systémem Android 4.0 a posunout tak pomyslný milník v mobilních technologiích zase o kus dále,“ řekl JK Shin, President and Head of Samsung’s Mobile Communications Business
„Ice Cream Sandwich potvrzuje, že operační systém Android neustále inovujeme. Nová verze systému funguje na telefonech, tabletech i všech zařízeních mezi nimi. Funkce, jako je Android Beam a Odemknutí telefonu vlastním obličejem, ukazují inovativní práci našeho týmu a telefon GALAXY Nexus zase sílu této nové verze Androidu," říká Andy Rubin, Senior Vice President mobilní divize Googlu.

První smartphone s operačním systémem Android 4.0
Ice Cream Sandwich (Android 4.0) nabízí vylepšené uživatelské rozhraní spolu s aktualizovanými a novými funkcemi Android platformy, jako jsou multi-tasking, Wi-Fi hotspot, podpora NFC a plnohodnotné prohlížení webových stránek. Ice Cream Sandwich nabízí i aplikaci Lidé, která umožňuje procházet si profily kamarádů, rodiny či spolupracovníků, prohlížet jejich fotky ve vysokém rozlišení, stejně jako jejich nejnovější aktualizace statusů na Google+. 
Mezi další inovace operačního systému Ice Cream Sandwich patří funkce Odemknutí obličejem, která na základě rozpoznání obličeje odemkne telefon. Prostřednictvím funkce Android Beam mohou uživatelé za použití NFC (komunikace na krátkou vzdálenost) technologie snadno sdílet webové stránky, aplikace i YouTube videa se svými přáteli z telefonu na telefon.
Smartphone GALAXY Nexus je jako první Android telefon vybaven pouze softwarovými tlačítky pro ovládání přístroje se záměrem sjednotit uživatelskou zkušenost s telefony a tablety. Zamykání obrazovky telefonu, domovská obrazovka či telefonní aplikace byly promyšleny a upraveny tak, aby byl Android ještě jednodušší, přehlednější a užitečnější.
GALAXY Nexus je vybaven fotoaparátem s funkcí panorama a mnoha zajímavými efekty jako např. „záměna pozadí“, které je možné využít i během natáčení videa či chatování přes Google Talk. Smartphone uživatelům také umožňuje nahrávání videa 1080p s nulovým zpožděním závěrky. 
GALAXY Nexus je připojený ke cloudu (vzdálené úložiště a správa dat), takže uživatel má přistup ke svým kontaktům a dalším datům napříč všemi používanými zařízeními. Uživatelé si mohou vybírat z více než 300 000 aplikací a her na Adroid Marketu, který jim poskytuje širokou nabídku zábavy.
Zážitek s Googlem
GALAXY Nexus zprostředkuje okamžitý přístup k softwarovým aktualizacím a novým aplikacím. Smartphone samozřejmě nabízí velké množství Google mobilních služeb, včetně Android Marketu, Gmailu, Map Google 5.0 s 3D mapami a navigací, Google Earth, YouTube, synchronizaci s Kalendářem Google a redesignovanou aplikaci Google+.
Spojení nadprůměrného hardwaru s nejmodernějším softwarem
GALAXY Nexus je první smartphone, který je vybaven 4.65 palcovým displejem se špičkovým rozlišením 720p (1280x720) a nadstandardním jasem displeje.
Smartphone GALAXY Nexus, jako nástupce modelu Nexus S, se pyšní nadčasovým designem podpořeným beztlačítkovým jemně zakřiveným tělem telefonu. Tvar krytu baterie vylepšuje celkový pocit z přístroje a slouží proti vyklouznutí telefonu z ruky. S pouhými 8.94 mm na šířku a minimalistickým 4.29 mm rámečkem nabízí GALAXY Nexus vynikající přenositelnost spolu s velkou obrazovkou.
GALAXY Nexus vybavený ultra rychlým 1.2 GHz dvoujádrovým procesorem zajišťuje vynikající výkon a rychlost, takže zákazníci maximálně využijí možnosti rozšířeného multitaskingu nebo živého zobrazení her či videí ve vysokém rozlišení. Vestavěný HSPA+ modul v kombinaci s dvoujádrovým procesorem zprostředkuje velmi rychlé procházení internetu, který mají uživatelé na dosah ruky, ať již jsou kdekoliv.  
GALAXY Nexus se do Čech dostane v druhé polovině listopadu 2011.
Pro multimediální obsah a detailnější informace prosím navštivte http://www.samsungmobilepress.com/.
Specifikace GALAXY Nexus

Kontaktní osoba:
Veronika Šoufková, Ogilvy PR
Mob: 724 442 965
Email: veronika.soufkova@ogilvy.com                   
O společnosti Samsung Electronics
Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.
Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.
 

 

 

 

 

Speciály

Aktuality