Samsung vyhlašuje válku bakteriím v mikrovlnných troubách!

Vysoce odolný keramický povrch mikrovlnných trub Samsung sklízí úspěch v testech - jeho antibakteriální vlastnosti potvrdil prestižní německý výzkumný institut Hohenstein.

Praha, 29. 9. 2011 – Společnost Samsung Electronics, přední výrobce
a inovátor spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, získala jako první na světě certifikaci potvrzující antibakteriální vlastnosti vnitřního povrchu mikrovlnných trub. Tento speciální povrch je opatřen keramickým povlakem, jenž odolá i velmi hrubému zacházení. Běžnými kuchyňskými nástroji jej nelze poškodit, tudíž v něm nezůstávají žádné mikroskopické vrypy, ve kterých se bakterie často usazují. Ocenění Samsung získal od výzkumného institutu Hohenstein - mezinárodně uznávaného německého výzkumného a servisního střediska pro hygienu a biotechnologii.

Usazování nečistot uvnitř mikrovlnných trub Samsung zabraňuje vysoce odolný povrch, který nenaruší sebehrubší zacházení s troubou. Povrch nekoroduje, nepraská a nepodléhá změně zbarvení ani při vysokých teplotách. „Antibakteriální keramický povlak vnitřního povrchu v našich mikrovlnných troubách se vyrábí stejným způsobem, jako porcelánové nádobí,” říká Karolína Černá, produktová specialistka pro malou bílou
techniku Samsung. „Na vnitřní povrch mikrovlnné trouby se nanáší antibakteriální porcelánový povlak, který vzniká při vysokých teplotách dosahujících až 830 °C. Výsledkem je špičkový materiál s hladkým lesklým povrchem připomínajícím porcelán. Samsung je jediným výrobcem na světě, který tento materiál v mikrovlnných troubách používá,” dodává Karolína Černá.

Institut Hohenstein svou akreditací nejen potvrdil, že keramický povrch vnitřního prostoru mikrovlnných trub Samsung zabraňuje prostřednictvím svých jedinečných vlastností usazování bakterií, ale že navíc obsahuje
i dodatečné antibakteriální složky, pomocí nichž lépe odolává korozi. Korejský výzkumný institut pro standardizaci a vědu (KRISS) dále potvrdil, že antibakteriální keramický povlak vnitřního povrchu

vyvinutý společností Samsung zaručuje nejméně sedmapůlkrát vyšší odolnost, než ocelový povrch opatřený epoxidovým nátěrem (konvenční bílý nástřik).

Společnost Samsung plánuje v budoucnu  používat svou antibakteriální technologii ve všech mikrovlnných výrobcích, aby spotřebitelům poskytla zdravější nástroje
k přípravě pokrmů.

Na českém trhu jsou dostupné mikrovlnné trouby Samsung s antibakteriálním vnitřním keramickým povrchem, a to konkrétně Samusung ME86V-SS, Samsung GE86N-B, Samsung GE86V-BB a Samsung CE107V. 

Kontaktní osoba:

Petra Pješčaková, Ogilvy PR

Mob: 724 058 292

Email: petra.pjescakova@ogilvy.com

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.

Speciály

Aktuality