Letní pohoda na zahradě, co k tomu patří?

Každý z nás by si rád užil léto po svém. Někdo ho tráví u vody, někdo je raději v klimatizované místnosti, jiní si zase nemohou moct vybírat. Pokud ale vy nebo vaši blízcí máte zahradu, byla by velká škoda nevyužít ji v plné míře. Volné letní dny lákají k různým aktivitám a tento jedinečný multifunkční doplněk pomůže naplnit téměř všechny.

Jen málokdo si možná uvědomuje, jak se krásné letní dny plné pohody dotýkají každého z nás. Bez ohledu na věk to každý prožije v rámci toho, co mu zrovna možnosti dovolí. Pokud máte blízké zavřené někde doma, nabízí se skvělá příležitost trávit více času společně. Pobyt na čerstvém vzduchu a oprořštění se od počítačového světa ocení i ti nejmenší a za doprovodu příjemné muziky, vodního dobrodružství nebo grilování může léto plné radovánek začít.

Co by nám nemělo chybět
První nejdůležitější věcí, bez které se zahradní party neobejde, je posezení. Ke správnému uvelebení je pak nejlepší sedací či lehací nábaytek, jenž se v dnešní době prodává v mnoha moderních provedeních. Záleží na každém, jaký materiál si zvolí. Důležité ale je, aby daná položka byla pohodlná. Výhodou je i snadná údržba, což se od běžných skládacích křesel nijak moc neočekává, ale pokud máte chuť zažít něco mimořádného, musíte zkusit pravý zahradní nábytek složený z několika pohovek, jejichž materál je zcela prodyšný a z jejich kusů si sestavíte pohovku dle požadavků vám na míru. Jednoduchý příklad je uvedený zde

Volbou vhodného nábytku letní pohoda nekončí, ale teprve začíná. Správným odreagováním v jinak horkých letních dnech je pobyt v bazénu. A nemusí se jednat o nic velkého. Tělo potřebuje hlavně osvěžit, a to my mu umožníme. Pokud nedisponujeme klasickým zahradním bazénem usazeným do země, postačí běžný nafukovací. Ten se prodává pomalu ve všech možných velikostech a jeho výhodou je, že ho hned po sezoně uklidíme. Musíme mít na paměti, že každá tahle radost potřebuje dřív nebo později naši pozornost kvůli pravidelné údržbě. 

Grilování
Možnost vychutnat si čerstvě lahodné maso přímo z grilu je ten důvod, proč je pobyt na zahradě tak výjimečný a proč ho má tolik lidí rádo. Je jedno, jestli se jedná o zahradní gril na dřevo či na plyn, nebo jestli začneme úplně s jiným typem grilu. Furt platí, že v jednoduchosti je krása a stejně nakonec každý splní svůj účel. 

Součástí dobrého jídla i podávání lahodných nápojů. Zvláště pokud častěji počítáme s větší společností, je dobré mít po ruce skládací barový pult. Ten mimojiné poslouží i jako skladiště dalších surovin (jak jídla, tak i skleniček) a dá se obohatit i chladícím boxem. 

Sport a zábava
Zábava i sport spolu kolikrát jdou ruku v ruce a záleží pak už jen na každém z nás, kdo to jak bere. Mladí jedinci především ocení prostor pro míčové hry, kdežto úplně ti nejmenší se raději věnují dětským hrám. Jako nejoblíbenější se prokázalo pískoviště s horou písku, kde si vaše dětičky vystačí dlouhé hodiny. Bez ohledu na věk je naprosto výborný stolní tenis, pétanque, kroket nebo badminton. Kvalitním řešením na otázku relaxace a zábavy je i houpací síť nebo houpačka. Takové se hodí na nějaké odlehlé místo, kam celý den nesvítí sluníčko a kde se dá dobře odpočívat.

Speciály

Aktuality