Robotické sekačky zaujmou výkonem i efektivností

Sekání trávy za použití běžné sekačky je v dnešní době prakticky už minulostí. Místo toho se nám tu prohání robotí pomocníci, jejichž umělá inteligence překvapí nejednoho uživatele.

Udržovat trávník hezky posekaný se může zdát jako lehká činnost, máte-li ji však opakovat pravidelně, již vám to tak hravé nepřijde, až následně začnete zvažovat možnosti, které vám to ulehčí.

Jedna z takových možností nám připomíná jakési malé zvíře běhající po naší zahradě. Živé to sice není, ale je to až překvapivě chytré, a to navíc s naprosto zanedbatelnou mírou hlučnosti. Za chvíli ani nebudete vědět, že jste si něco takového pořídili!

Ať už máte klasický obdélníkový tvar pozemku nebo nějaký neobvykle hranatý, pak to pro tohoto univerzálního pomocníka není problém. Jeho senzory ho zavedou na všechna neposečená místa. Následně se vám vždy vrátí na jedno takové určené místo zpátky.

Výběr robotího zahradníka by se měl řídit podle toho, jak velkou plochu potřebujeme posekat. Díky tomu se vyhneme problémům s nedostatkem baterie na jedno posekání.

Mírnou překážku představují místa určená pro pěstování. V takovém případě by asi nikdo z nás nechtěl, aby mu přes ně tento zahradník přejel. Pomocí vodící smyčky musíte tato místa ohraničit, aby robot věděl, že tady sekat nemá.

Ač se jedná o poměrně nemalou vstupní investici, za pár týdnů jí nebudete litovat. Pořizujete si totiž věc, která velmi odlehčí vaším pracovním povinnostem a k tomu vám vydrží několik dlouhých let dopředu.

Speciály

Aktuality