Vneste do své zahrady trochu života. Tyto květy vás skvěle připraví na příchod jara

Pomalu nastává doba, kdy se nám naše zahrada probudí z dlouhého zimního spánku a spolu s ní všechno rozkvete. Abychom se lépe připravili na příchod jara, můžeme se nechat inspirovat květy, které se k tomuto ročnímu období skvěle hodí a úžasně ozvláštní naše okolí. 

Narcis

Abyste začali jaro s chutí, začne i náš výběr něčím, co podporuje dobrou náladu. Jsou to právě žluté květy narcisů, co disponují těmito blahodárnými uklidňujícími účinky a nenadarmo se jim také podle babských povídaček přezdívá dárci pozitivní energie. Narcisy všeobecně patří k velice oblíbeným prvních květů jara a rozhodně se budou dobře vyjímat i na vaší zahrádce. V některých případech je možné si je zavést do domu a hezky se jim bude dařit i na balkoně. Nezapomínejte však na pravidelný přísun čerstvého vzduchu a včasné zavlažování. 

Řebčík

Řebčík je rostlina, která upoutá náš zrak hlavně v době květení. Jeho půvab je nejvíce znát začátkem jara, a proto skvěle zapadá do našeho výběru. Pro jeho správný růst je potřeba vlhký substrát, chlad a světlo. Pokud jej chcete nechat vyniknout, vypěstujte ho v interiéru a poté ho umístěte na balkon, parapet, terasu či někam k oknu. Neztratí se však ani mezi prvními jarními trvalkami na zahradě a dobře vynikne třeba u jezírka. 

Šafrán

Máme-li se podívat na první jarní cibuloviny, jež nelze z našeho výběru vynechat, tak jsou to právě květy šafránu (krokusu). Abychom jimi lépe ozvláštnili naši zahradu, můžeme si pohrát s jejich pestrou barevností, kterou skvěle vyváží nádoba, do níž je vložíme. Pro svůj růst potřebují nejen dostatek světla, ale také dostatek vlhka, proto je při pěstování v interiéru ponecháváme v chladnějších místnostech. 

Pryskyřník

Stále častěji se v poslední době objevuje pryskyřník v sortimentu časně kvetoucích jarních rostlin a my se nemůžeme vůbec ničemu divit. Skvěle si hoví jak slunném, tak i polostínném místě a nevadí mu ani chlad. Jediné, čemu bychom se měli vyvarovat, jsou otevřené prostory s prudkým větrem. Rostliny tohoto typu jsou olistěné a hezky různobarevné. Milovníci barev si tedy vždy přijdou na své.

Hortenzie

Hortenzie jsou charakteristické svými nádhernými květy, díky nimž zaujmou oko nejednoho příznivce nejenom v jarním období. Častou chybou při jejich pěstování bývá umístění do stínu, ovšem ke správnému růstu potřebují dostatek světla jako ostatní rostliny. Jen díky tomu jejich barevné květy plně nabijí svého potenciálu a lidé si jich budou smět všimnout již z dálky. 

Kosatec

Další typ cibuloviny, který nás uchvátí zejména v čase svého kvetení, jsou kosatečky (Iris reticulata). Díky svému originálnímu půvabu se budou hezky vyjímat jak samostatně, tak i menších nebo větších skupinkách rostlin. Nejlepší je pěstovat je v exteriéru, neboť se dobře vypořádají i s větším mrazem. Růst začínají koncem února, nejsou pěstitelsky náročné a skvěle se hodí naprosto kamkoliv.

 

 

Speciály

Aktuality