Využijte vody z okapu a vytvořte si vlastní jezírko na zahradě

Nápadů, jak si hravě vylepšit bydlení, bývá spousta. Pokud bydlíme v rodinném domě a máme k dispozici i zahrádku, jistě oceníme možnost jejího zázračného oživení.

Už dlouhá léta platívá, že zahrada bez vody je jako tělo bez duše. Pravé jezírko totiž přidá k našemu obydlí jedinečné prvky přírody a zároveň i klid. A klid je tou hlavní věcí, po níž většina lidí touží.

Nejlepší bývá, pokud můžeme být maximálně efektivní. Aniž bychom se museli o naši vodní plochu starat, je vhodné ji propojit s okapem. Tím pádem si zajistíme vždy přísun nové dešťové vody.

Jezírko by se mělo vybudovat vždy na rovném terénu. Hloubka záleží na nás, ovšem vyplatí se vybrat takové místo, které nebude zastíněno okolními stromy. Díky tomu se spíše vyhneme opadaným listům.

Okapová roura by měla vést jen pár centimetrů nad zemí celou cestou až do kýženého cíle. Pokud jenom sršíte nápady, můžete si s přitékající cestou pohrát a vytvořit jakýsi potůček s malými vodopády.

Kdo chce, může si jezírko obohatit vhodnými kameny a především pak vhodnými rostlinami, které se často zasadí do speciálně vyrobených nádob. Okolí se pro skvělý designový efekt dá osadit různými druhy kapradin.

 

Speciály

Aktuality