Jak zkrášlit živý plot? Nejlépe elektrickými nůžkami!

Nůžky a společně s nimi i těžká ruční práce jsou již minulosti. Dnešní pokročilá doba vítá několik vylepšení, přičemž jedním z nich jsou i univerzální „stříhače“ živých plotů. My si můžeme vybrat hned z několika druhů.

Mezi důležité parametry, jakými bychom se při výběru měli řídit, patří výkon, délka střižné lišty a v neposlední řadě také druh pohonu.

K dispozici nám jsou elektrické, akumulátorové a benzinové plotové nůžky. Každé z nich sice poslouží dokonale ke svému účelu, avšak všechny také nabídnou vždy něco navíc. 

Půjde-li nám o tichý a bezstarostný chod, jímž nebudeme nikoho obtěžovat, budou pro nás nejpřijatelnější nůžky elektrické, které se povětšinou mohou pochlubit i obouručním zapínáním nebo ochranným štítem.

V druhé řadě tu máme nůžky akumulátorové, s nimiž se dostaneme téměř kdekoliv, což je jejich i dle recenzí uživatelů největší výhodou. Vedle toho nemůžeme opomínat ani tišší chod či spolehlivý provoz bez závislosti na zdroji el. energie.

Jako třetí druh tu máme i nůžky benzinové, jež nám jsou doporučovány pro časté a pravidelné stříhání i do toho hojnějšího prostředí. Při jejich výběru bychom měli dbát na to, aby výkon motoru byl aspoň 1 HP.

Zdali toužíte i vy po dokonale rovných plochách, jichž za normálních okolností jen tak nedosáhnete, pak ani pro vás nemusí být lepšího řešení. Poznejte na vlastní kůži, že i stříhání může být snadné a zábavné.

Speciály

Aktuality