Moderní fólie na okna pozvednou atraktivitu místnosti a zabrání pohledům od zvídavých sousedů

Stěhujeme-li se do nového domu, kolikrát nemůžeme ovlivnit, jakým způsobem bude mít rozmístěna okna, zato ale můžeme ovlivnit, jak se případně s nově vzniklým problémem vypořádáme. Pohybují-li se ve vaší blízkosti zvídaví sousedé nebo prostě jen bydlíte v přízemí a nemáte rádi, když vám do bytu někdo kouká, pak se zkuste inspirovat novými okenními fóliemi, jež dobře propouští světlo a zároveň zabraňují nechtěným vnějším pohledům. 

Moderní vymoženosti dnešní vyspělé doby jsou tím, co nás doprovází na každém kroku. V případě okenních prostor pro nás je nejdůležitější, aby se nám podařilo spojit naprostou efektivitu s pohledným designem a výsledky se okamžitě dostaví. Naším úkolem zůstává pouze to, abychom měli šťastnou ruku při volbě daného motivu, který se nejlépe sladím s doplňky ve svém okolí. Nejedná se o žádný těžký úkol, ovšem i jako takový vyžaduje kousek tvůrčího ducha. 

Hra s prostorem bývá kolikrát těžká, ovšem každý z nás se kolikrát zastaví a řekne si, že mu v místnosti něco chybí. Existuje několik způsobů, jak by se dal interiér ozvláštnit, avšak to, co většina z nás požaduje, je sáhnout po jedné z těch levnějších variant. Pokud jsme ve fázi, kdy uvažujeme o takovémto designovém doplňku a zároveň by se nám hodilo zabránit pronikavým pohledům zvenčí, pak se mohou samolepící fólie na sklo stát tím nejlepším řešením. 

Samotná „instalace“ dále není nijak složitá. Vše se provádí snadno a velmi rychle, takže si s tím poradí i ti méně zruční z nás. Stačí jen navštívit stránky prodejce nebo se rovnou vydat do kamenného obchodu, přivést si zboží domů a dále se v podstatě stačí už jen přiblížit k nějaké skleněné nebo zrcadlové ploše a máme hotovo. 

S ohledem na typ se můžeme setkat i s fóliemi druhu „static“, které se dají přilepit prakticky i bez lepení. Místo lepidla se totiž použije voda, tu nalijeme na místo, kam chceme náš vysněný motiv umístit, a pak jen zbavíme fólii ochranné vrstvy a následně ji na dané místo přiložíme. 

Kdo by chtěl, může si zkrášlit i koupelnu, a to hlavně za cenu toho, aniž by musel něco bourat. Zapojit trochu fantazie můžeme i v případě, pokud nám to možnosti dovolí. Jisté typy fólií je totiž možné kombinovat, což nám zaručí jedinečný vzhled třeba na velkém skle dělící nás od vstupu do sprchového koutu nebo i na dlaždičkách. Pokud si objednáme větší množství lepícího materiálu, můžeme jej nastříhat a pokračovat ve zkrášlování. Výsledek se určitě dostaví. 

Fólie disponující drobnými detaily, jako jsou mírné hrbolky a další povrchové úpravy, mohou ozvláštnit prostor okolo našeho zrcadla. Mramorové fólie se pro změnu budou hezky vyjímat v jeho pozadí nebo právě na dlaždičkách. 

Speciály

Aktuality