Oživte si své sídlo koupacím sudem aneb Příjemný relax na léto i na zimu

Neobvyklé a jednoduché nápady častokrát bývají ty nejlepší a opět jednou se o tom můžeme přesvědčit i my sami na vlastní kůži. Náš další tip zahrnuje jen „prostý“ sud, v němž se můžeme oddávat příjemnému odpočinku.

A tím odpočinkem pochopitelně myslíme něco na způsob vířivky, proto se nemusíme bát, že bychom se za chladného počasí třásli mrazem. V tomto ohledu opravdu platí heslo „když je zima, schovej se do vody“.

Na výběr budeme mít klasicky dřevo nebo nerez. Mnohem osvědčenější však jsou ty přírodní materiály, které nás navíc upoutají svým neotřelým vzhledem. Většina typů je pak opatřena ochrannou vrstvou nátěru, tudíž bychom neměli mít potíže s případným čištěním a ani otázku samotné životnosti bychom nemuseli řešit.

Co se velikosti týče, základní sud zabere přibližně 150 cm, což by mělo vystačit každé rodině až do šesti osob, jak uvádí většina výrobců.

Samozřejmě není problém zvážit i pořízení většího sudu, ale v takovém případě bychom měli mít na paměti, že čím objemnější kousek si pořídíme, tím více vody bude potřeba k jeho zaplnění. Totéž by mělo platit i s jejím ohřevem.

Samotný provoz pak není nijak složitý a měl by si s ním poradit i méně zkušený jedinec. Zdali nemáme nainstalovanou filtraci, poté není nutné zapojení do elektřiny, avšak koupání by nám sloužilo pouze k jednorázovému účelu.

Nejlepší a nejdokonalejší variantou pro nás mohou být dřevěné sudy s nerezovou vnitřní stěnou, která má v sobě filtraci už zavedenou a mimo toho bychom se v mnoha případech mohli rovněž radovat i z bublinkového masážního systému.

Neméně důležitou složku hraje také osvětlení, nicméně to už je z velké části otázkou individuálního vkusu. V dnešní době není problém mít krásně osvětlený jak vnitřek, tak i vnějšek, přičemž lze i kombinovat některé někdy až nevšední barvy.  

Speciály

Aktuality