Pracovna může být i útulná

Pracovnu máme spojenou spíše s negativními zkušenostmi. Šedý prostor bez nápadů a bez života. Čas se vleče a my jen přemýšlíme, kdy budeme moc odejít. Zkrášlete si místnost podle svého a zpříjemněte si den.

Pracovat se dá z domova nebo z kanceláře. Umístění domácí pracovny záleží hlavně na tom, jaké zaměstnání vykonáváte. Spisovatelé spíše preferují útulný prostor s výhledem do zahrady, kde mohou v klidu psát své romány. Obchodníci preferují místa, které budou reprezentativní, větší a vzdušnější. Všechny by ale měly mít společné několik věcí. Měly by se nacházet v blízkosti toalety (komu by se chtělo chodit na záchod do druhého patra) a být lehce přístupné.


S Thonetem se Vám bude dobře odpočívat

Každá správná kancelář má pořádný stůl a židli. Bez nich se zkrátka neobejdete. Umístění stolu záleží na rozmístění oken a dveří. Je logické, že denní světlo nesmí na pracovní ploše vytvářet nepříjemné stíny. Práce půjde o to hůře. Praváci by si měli nechat dopadat světlo z lévé strany. U leváků je to naopak. Vaše židle by měla být umístěna tak, abyste seděli čelem ke dveřím. 


Na posezení s klienty ideální

Křeslo by mělo splňovat nejvyšší nároky na zdravé sezení. Po osmi hodinách (někdy i více) oceníte, že Vás nebudou bolet záda. Zaměřte se na ergonomicky tvarovanou konstrukci, pohodlný opěrák a stabilitu židle. Pokud patříte mezi lidi, kteří se neustále někam přesouvají, vypaltí se pořídit si sezení s kolečkami. Mezi nejkvalitnější značky, které se ve svých výrobcích dokážou skloubit design a pohodlí, patří firmy Thonet a Profim. Nebojte si pořídit houpací křeslo, pohovku, sedací pytel nebo výkonný kávovar. To vše Vám zvedne náladu. Na stránkách http://www.kresla-zidle.cz/ naleznete nepřeberné množství kancelářského vybavení.

 

Speciály

Aktuality