Tapety na jaro: Jaké barvy a motivy je vhodné zvolit?

Ačkoliv nás od konce zimy dělí ještě dobrý měsíc, tak není vůbec od věci, pokud už s předstihem začneme myslet na jaro.

A jak už tomu bývá zvykem, s příchodem jara se probouzí příroda, což by mělo platit i u nás v interiéru. Klasické bílé či zlatavé barvy nyní začínají dýchat zelenými nebo žlutými odstíny, které umí být kouzelné nejen v ložnici, ale i obýváku nebo kuchyni.

Jelikož se i tělo člověka postupně probouzí ze zimního spánku, můžeme si naplánovat změnu „outfitu“, aniž bychom byli nuceni sahat hluboko do peněženky.

V dnešní době je dobré, že se změnil jak systém, tak i náročnost tapetování. Klasický papír nahradila speciálně vyvinutá polyesterová vlákna, která jsou ve výsledku ještě odolnější než papír. Navíc se dají otírat navlhčeným hadrem.

U zmíněného druhu tapet se natírá jenom stěna, na níž stačí naši novou dekoraci už jenom přiložit, což značně urychluje čas.

Výběr samotného dekoru záleží jako vždy na nás. Pro držení trendu s ročním obdobím však můžeme sáhnout k motivu s květinami. Vhodné a poměrné oblíbené jsou například i vinylové tapety s jemným hnědým nádechem nebo růžové okvětní lístky.

Kdo se nebojí být trochu odvážnější, může se nechat inspirovat i lehkými fialovými odstíny. Ty je ovšem dobré opět volit pouze formou motivu, nikoliv na celé pozadí.  

Speciály

Aktuality