Virtuální realita jako designový test toho, co se vám bude líbit. Jak to funguje?

Je občas až neuvěřitelné, co nám budoucnost nabízí. Kromě samé elektrotechniky, jíž můžeme vidět okolo, se čím dál častěji dostáváme k testování tzv. „virtuální reality“, která má kromě her postupně přínos i interiéru.

Co to tedy znamená? Abychom byli v obraze - virtuální realita nám přináší zcela nový „počítačový“ pohled na věc. Ten nám umožňuje vidět klasický svět v zcela novém hávu. S touto technikou na hlavě se najednou ocitnete ve fiktivním digitálním světě, kde za pomocí pokročilé simulace máte opravdu pocit, jako byste tam vážně byli.

Asi už sami začínáte tušit, jak takováto věc může fungovat v interiéru. Nasadíte si brýle a pomocí simulace, která snímá váš interiér, si jako v nějaké počítačové hře navolíte do obývacího pokoje nábytek, který by se vám tam líbil. Postupně si můžete měnit dekoraci celého bytu, a to jenom tak na zkoušku, bez nějaké fyzické námahy.

Výše zmíněné řešení se teprve testuje, proto než doputuje i na český trh, budeme si na něj muset ještě chvíli počkat. Na co však čekat nemusíme, to jsou mobilní aplikace (například Wayfair), jež jsou o poznání levnější - prakticky zadarmo - a díky svým funkcím vám zajistí možnost tzv. „testování“.

Jak to funguje? Zmíněná aplikace dokáže monitorovat prostor okolo telefonu, a když spatří část nábytku, třeba křeslo nebo pohovku, dokáže ho zachytit takovým způsobem, že s tímto kouskem následně můžete na obrazovce mobilního zařízení pohybovat, až ho přesunete na místo, kde by se vám to líbilo.

Speciály

Aktuality