Základní pravidla, jakých bychom se měli držet při třídění špinavého prádla

Jak je dobře známo, tak se prakticky každá domácnost neobejde bez alespoň jednoho prádelního koše, kam ukládáme naše „špinavé“ věci, které později přijdou do pračky. Pojďme si nyní ve stručnosti představit moderní využití těchto košů.

Na co spousta lidí zapomíná, a týká se to zejména těch osob, jež preferují uzavřené nádoby, jimiž se snaží zabránit tomu, aby se nepříjemný zápach šířil do okolí, je to, že špinavé prádlo musí dýchat.

Při výběru nového koše je tedy podstatné, aby nový doplněk do naší koupelny disponoval speciální perforací, jíž nechybí otvory pro průchod čerstvého vzduchu.

S krokem číslo jedna se nám množí i nebezpečí z kroku číslo dva, který nás varuje před možným výskytem plísní. Jak jim tedy zcela efektivně a účinně zabránit?

Podstatné je si pamatovat, že do koše nepatří prádlo vlhké. Propocené oblečení musí nejdříve proschnout. V opačném případě jej můžeme rovnou hodit do pračky.

Nejlepší vychytávkou dnešní doby je snadné třídění, k čemuž můžeme využít celé „systémy“ košů. Jedná se o sestavu například tří moderních a dobře vypadajících nádob, jež si můžeme rozdělit podle své potřeby, na co každou z nich použijeme.

Často se využívá třídění hlavně mezi světlým a tmavým oblečením, ovšem při nákupu tzv. boxů, které připomínají kapsičky, se své věci můžeme roztřídit i podle kategorie. Uvidíte sami, co padne do noty vám.

 

Speciály

Aktuality