Akvárium s rybičkami můžete mít prakticky kdekoliv, i na neobvyklých místech

Přemýšlíme-li o nevšedních, avšak stále velmi oblíbených dekoracích, můžeme se na malinký okamžik zastavit a nechat se inspirovat tím, co pro nás vymyslela americká společnost Opulent Items, jejímž cílem bylo udělat z běžných domácích doplňků místo plné života a pohody.

Je všeobecně známo, že sledování plovoucích rybiček uklidňuje jindy ustaranou mysl, tudíž pokud se například při mytí nádobí nervujete, hoďte starosti za hlavu a jedním okem sledujte ladný pohyb těchto vašich vodních společníků, u kterých nebude dlouho trvat a lehce si na ně navyknete. Vzhledem k chytrému nápadu, díky němuž můžete umístit akvárium prakticky kdekoliv, již nemusíte řešit potíže s ozvláštněním prostoru. Veškerá vaše pozornost nejen při běžných domácích úkonech bude patřit právě nově budovanému vodnímu světu, jenž si můžete přizpůsobit podle vlastních ideálů. 

Na trhu nejoblíbenějším se stala akvária umístěná v umyvadle (ať už do koupelny, tak i do kuchyně) anebo v „televizi“. Máme-li přiblížit nejprve druhý jmenovaný pojem, každý z nás patrně zná spořič obrazovky s plovoucími rybičkami, u něhož ač se nejedná o skutečný obraz, stále nás dokáže naplnit klidem a pohodou. V případě reálné podoby se američtí vývojáři nebáli zakomponovat akvárium přímo do televize, ke které sice nepotřebujete žádný ovladač, zato výsledná dekorace s příjemným osvětleným vykouzlí tu pravou atmosféru. 

Přesuneme-li se k akváriu zabudovaném v umyvadle, na první pohled nás určitě trkne, jestli se rybičkám nic nestane, budeme-li na ně dennodenně lít horkou vodu. Samotná odpověď nás však může uklidnit, neboť sklo umyvadla je od hlavního akvária oddělené, takže i sebevětší horká lázeň by našim vodním společníkům neměla ublížit. 

K půvabné výzdobě bezpochybně patří i půvabné osvětlení. Půjdeme-li cíleně přesně za produkty od firmy Opulent Items, můžeme počítat s kompletní výbavou, jež kromě osvětlení, které je převážně umístěno vždy na krajích nebo alespoň vzadu daného akvária, zahrnuje také filtraci a okysličování se správnou cirkulací vody. Každá skleněná nádrž je pak vybavena patřičnými otvory, skrze něž můžete rybičky krmit. V případě umyvadla je nalezneme vždy po stranách. A kdyby bylo potřeba, můžeme odklopit i celou horní desku. 

A kolik taková hračka přibližně stojí? Samozřejmě nic se neobejde bez nějaké finanční investice, ovšem bude záležet hodně na nás, jaké rozměry požadujeme a zdali k montáži využijeme pomoc od profesionála, nebo zdali si postačíme sami. Pokud bychom se rozhodli pro kompletní servis, výsledná cena se může vyhoupnout až na 90 tisíc korun. 

Speciály

Aktuality