Sprcha, která ladí aneb Snadný způsob k ukázkové koupelně

Vytvořit si koupelnu podle vlastních představ nemusí zdaleka být lehkým oříškem, přesto tu dnes máme technologie, které se nám to pokusí umožnit. Sprchový kout skvěle šetří místo a z hlediska rychlého osvěžení blahodárnými kapkami vody nenajdeme nic lepšího. 

Sprchování člověku nezabere tolik času, je zdravější než zdlouhavá horká koupel a z ekonomického hlediska také výhodnější. Ačkoliv se nám tedy počáteční investice může zdát nepříliš malá, můžeme si být jisti, že časem se nám to vrátí i s úroky. Sprchový kout nejenom skvěle šetří místo v koupelně, ale navíc je skvělým dekoračním společníkem, který výrazně pozvedne všestranné vlastnosti koupelny. 

Aby bylo možné si sprchový kout v koupelně vůbec představit, je potřeba zvážit veškeré prostorové možnosti a klidně se nebát ani pozvat odborníky. Častou chybou totiž bývá, že lidé, kteří mají koupelnu menších rozměrů, se snaží přizpůsobit velikost sprchového koutu právě celkovým rozměrům místnosti a tím si snižují možnost pohybu či i prostému otevírání dveří. Ve výsledku tu pak tedy máme celkem pohledný dekorační prvek, jenž bude svým způsobem plnit svůj účel, ale požadovaného pohodlí se vám v něm nedostane. 

Při výběru sprchového koutu je potřeba zvážit mnoho faktorů, avšak samotné rozměry patří bezpochyby k tomu nejdůležitějšímu. Jestli si sami nebudete jistí, nevyplatí se nic jiného, než věřit zákazníky ověřené značce a také názorům odborníků. Ti vám potvrdí, že i s ohledem na menší velikost koupelny byste neměli polevit ze svých požadavků při výběru vhodného sprchového koutu. Samozřejmě sám tento název může být lehce zavádějicí. Mnohdy se setkáte s pojmem „sprchovací kabina“, který najde uplatnění v každém typu místnosti a často se s nimi díky jejich snadné instalaci setkáme například na chatách nebo v chalupách. Jak už název napovídá, ta je pokryta ze všech stran bezpečnostním sklem, jedné sprchové hadice, vstupních dveří a akrylátové vaničky.

Sprchové vaničky jsou další individuální volbou člověka, jelikož klasické sprchové kouty jimi mnohdy nedisponují. Jako takové v koupelně plně nahrazují dlažbu a poskytnou jistou tepelnou izolaci. Pokud patříte k těm lidem, co v koupleně rádi relaxují a nemají rádi studený dotek bosé nohy s podlahou země, pak byste měli zvážit pořízení si vaničky z litého mramoru. Ten mimo jiné i částečně tlumí hluk dopadajících kapek vody a vás zbaví podobně nepříjemných problému. 

Na trhu najdeme sprchové kouty různých tvarů, mezi něž patří i široký výběr provedení. Varianty s posuvnými dveřmi, běžnými otevíratelnými dveřmi, matný či čirým sklem patří mezi otázky osobního vkusu, přesto je vhodné se řídit radami ohledně pohybové volnosti. Pokud se rozhodneme pro zástěnu místo skla, kvalita by pak měla předčít design. Zdali hledáte inspiraci, na prvním místě může být společnost SanSwiss, která se výrobou koupelnových doplňků zabývá již dlouho a tím pádem nabízí jak moderní design, tak zákazníky ověřenou kvalitu. 

Speciály

Aktuality